Kupuj szybko bez zakładania konta!  

identyfikacja tablic rejestracyjnych

Strona główna  »  Artykuły  »  identyfikacja tablic rejestracyjnych


identyfikacja tablic rejestracyjnych

Gdzie znajduje zastosowanie identyfikacja tablic rejestracyjnych? Identyfikacja tablic rejestracyjnych wykorzystywana jest najczęściej w zarządzaniu płatnymi parkingami, w poszukiwaniu skradzionych samochodów oraz w drogowych systemach monitoringu. Obecnie na rynku dostępnych jest kilka systemów identyfikacji tablic rejestracyjnych, jednak zdecydowanie najpopularniejszym z nich jest system LPR firmy Geovision.

Poszukiwanie skradzionych samochodów

Odnajdowanie skradzionych pojazdów to pierwotne założenie systemu identyfikacji tablic rejestracyjnych. System identyfikacji tablic rejestracyjnych bez większego problemu odnajduje skradzione samochody czy też kierowców nie regulujących opłat za parkowanie. System LPR Geovision porównuje skanowane tablice z listą skradzionych samochodów lub z listą kierowców nie płacących za parkingi.

Monitoring ruchu ulicznego

Systemy identyfikacji tablic rejestracyjnych w monitoringu ruchu drogowego odpowiedzialne są za wychwytywanie kierowców przekraczających prędkość i łamiących inne przepisy ruchu drogowego. Wszystkie obrazy wychwytywane przez system LPR Geovision zapisywane są w postaci cyfrowych plików wideo, które następnie mogą służyć jako dowód przeciwko osobie łamiącej przepisy ruchu drogowego.

Zarządzanie płatnymi parkingami

Na czym polega zarządzanie płatnymi parkingami z wykorzystaniem systemów identyfikacji tablic rejestracyjnych? System skanuje tablice rejestracyjne, które następnie porównuje z numerami tablic znajdującymi się w bazie danych. System LPR Geovision może być wykorzystany do automatycznego otwierania bramy wjazdowej. Brama otwiera się w momencie zidentyfikowania numeru rejestracyjnego pojazdu. System LPR Geovision rejestruje cyfrowo wszystkie wjazdy i wyjazdy ze strefy parkingowej. Materiały zapisywane są w specjalnej bazie danych do której dostęp mają tylko i wyłącznie pracownicy nadzorujący parking. Nagrania znajdujące się w bazie w każdej chwili mogą być poddawane analizie przez pracowników nadzorujących cały system.