Kupuj szybko bez zakładania konta!  

Geovision GV 2004, GV 2008

Strona główna  »  Artykuły  »  Geovision GV 2004, GV 2008


Geovision GV 2004, GV 2008

W ostatnim czasie firma Geovision producent kart do cyfrowej rejestracji obrazu, wzbogaciła swoją ofertę o nową generację kart komputerowych. Nowa seria kart komputerowych DVR składa się z dwóch modeli: gv2004, gv2008. Oba modele kart korzystają z najlepszych rozwiązań kompresji sprzętowej MPEG-2 i MPEG-4.

Wykorzystanie kompresji MPEG-2 i MPEG-4 pozwala uzyskać obraz w wyjątkowo wysokiej jakości zbliżonej do DVD. Nowa seria kart COMBO została zaprojektowana z myślą o najbardziej wymagających użytkownikach. Oba modele dostępne są w dwóch wersjach różniących się między sobą ilością wejść audio/wideo. Karty gv2008 dostępne są z 8 i 16 kanałami audio/wideo. Nowe produkty firmy Geovision doskonale nadają się do pracy w profesjonalnych systemach telewizji przemysłowej, w których jakość rejestrowanego obrazu ogrywa bardzo ważną rolę. Dzięki wykorzystaniu kompresji sprzętowej MPEG-2 i MPEG-4 nowa seria kart komputerowych COMBO zdecydowanie mniej obciążą w stosunku do swoich poprzedników (GV-1120, GV-1240, GV-1480) procesor i pamięć komputera na którym są zainstalowane.

Najbardziej zaawansowana karta z rodziny oznaczona modelem gv2008 umożliwia jednoczesny podgląd na żywo i nagrywanie audio i wideo w wysokiej rozdzielczości PAL D1 720 x 576. Ponadto, karta Geovision gv2008 posiada wbudowane wyjście na dodatkowy monitor analogowy. Karty gv2008 charakteryzują się innowacyjnością, która polega na możliwości złączenia dwóch kart tego samego modelu. W wyniku połączenia dwóch kart otrzymujemy system, który umożliwia nadzór z szesnastu kanałów wideo i audio. Dzięki połączeniu kart otrzymujemy niewiarygodnie wysoką częstotliwość nagrywania obrazu, która w rozdzielczości PAL D1 (720 x 576) wynosi 400 klatek na sekundę. Wysoka rozdzielczość i szybkość obrazu nagrywanego związana jest z zastosowanie kompresji sprzętowej MPEG-2 i MPEG-4. W celu połączenia dwóch kart gv2008 należy posiadać dwa wolne sloty PCI i specjalny kabel, który dołączony jest przez producenta w zestawie z kartą. Kompresja MPEG-2 zapewnia najwyższą jakość obrazowania, która jest porównywalna z technologią DVD. Obciążenie procesora i pamięci przy kompresji sprzętowej MPEG-2 jest zdecydowanie mniejsze niż w przypadku kompresji programowej.

Dla mniej wymagających systemów telewizji przemysłowej producent udostępnił kartę komputerową gv2004, która wyposażona jest w te same funkcje co gv2008, ale dla czterech kanałów audio/wideo.