Kupuj szybko bez zakładania konta!  

Systemy CCTV - GeoVision

Strona główna  »  Artykuły  »  Systemy CCTV - GeoVision


Systemy CCTV - GeoVision
Współczesne systemy CCTV budowane są w oparciu o dwa rodzaje cyfrowych rejestratorów wideo, mianowicie komputerowe karty DVR oraz wolnostojące rejestratory DVR. Niezależnie od rodzaju wykorzystywanego narzędzia dozorowego do zapisu wizji, wszystkie systemy CCTV pracujące w oparciu o rejestratory cyfrowe zapewniają wysoką jakość obrazu.
W niniejszym artykule chciałbym Państwu przedstawić zalety, no i oczywiście wady systemów CCTV pracujących w oparciu o ten pierwszy rodzaj cyfrowej rejestracji, czyli o komputerowe karty DVR.

Pierwszym aspektem z jakim zawsze mamy do czynienia przy budowie systemów monitoringu stanowią koszty. Budowa systemów telewizji przemysłowej na bazie komputerowych kart DVR jest doskonałym rozwiązaniem, dla osób poszukujących profesjonalnego i zarazem stosunkowo taniego narzędzia do cyfrowego zapisu wizji. Obecnie jednym z najpopularniejszych producentów tego typu urządzeń dozorowych jest firma GeoVision. Na dzień dzisiejszy w ofercie firmy GeoVision znajduje się kilka produktów DVR, jednak zdecydowanie najpopularniejszym jest karta komputerowa DVR oznaczona symbolem GV250. Czym cechuje się karta DVR GV 250? Jakie możliwości ma system oparty o to rozwiązanie dozorowe? W dalszej części tego artykułu postaram się Państwu przedstawić większość cech oraz możliwości systemów dozorowych GeoVision.

Karta komputerowa GV 250 marki GeoVision pozwala na zbudowanie rozległego systemu telewizji przemysłowej, przystosowanego do obsługi 16 kamer przemysłowych oraz 1 mikrofonu nasłuchowego. Pozwala to na jednoczesną rejestrację zarówno wizji jak i fonii. Karta komputerowa GV250 rejestruje wizję z prędkością 12 klatek na sekundę, co gwarantuje dobrej jakości materiał wideo. Wszystkie materiały zapisywane są z wykorzystywaniem kompresji MPEG4, Wavelet, GEOMPEG4, Geo H264 oraz Geo Mpeg4 ASP. Dzięki oprogramowaniu GeoVision możliwy jest eksportu nagrań do formatu AVI, można drukować i zapisywać pojedyncze klatki w formacie JPG. Urządzenie rejestruje obrazy w wysokiej rozdzielczości, dzięki czemu zarejestrowany materiał filmowy daje ogromne możliwości w identyfikowaniu obiektów. Maksymalna rozdzielczość nagrywania w systemie PAL to 720x576px. Producent wyposażył swój produkt także w złącza alarmowe, dzięki którym możemy podłączyć czujniki ruchu PIR, a co za tym idzie rozbudować nasz system CCTV o detekcję ruchu. Na uwagę zasługuje także profesjonalne oprogramowanie dozorowe, które jest dołączone do każdego produktu DVR firmy GeoVision. Oprogramowanie pozwala między innymi na sterowanie kamerami PTZ, powiadamianie operatorów (sms, e-mail) o zdarzeniach alarmowych, zaawansowaną konfigurację kamer przemysłowych. Dodatkowo karta została doposażona w specjalny moduł sieciowy, dzięki czemu urządzenie może być zdalnie sterowane z poziomu sieci komputerowej.

Systemy CCTV oparte na produktach GeoVision cechują się wysokim wskaźnikiem bezpieczeństwa, a każde nagranie wideo można z osobna zabezpieczyć hasłem. Decydując się na zakup karty do monitoringu GV250 wraz z nią otrzymujemy profesjonalne oprogramowanie do zarządzania aplikacjami dozorowymi.

Hurtownia CCTV : Geovision Polska